Węgry są dla wielu Polaków niezwykle atrakcyjnym kierunkiem wycieczki, a ich atrakcje są coraz lepiej znane. Gdzie warto się wybrać? Otok 5 miejsc, którym znane biura podróży bardzo chętnie poświęcają swą uwagę.

Miejsce 5. Wyszehrad

Wyszehrad to piękne miasto, które cieszy się bardzo dużym powodzeniem wśród miłośników historii. Swego czasu miasto to było stolicą Węgier, o czym do dziś przypominają nam tak ciekawe zabytki, jak tutejszy zamek. Z jego murów roztaczają się wspaniałe widoki na okolicę, a przede wszystkim na zakole Dunaju, które na każdym z nas może zrobić ogromne wrażenie.

Miejsce 4. Esztergom

Esztergom jest atrakcyjnym miastem dla każdego, kto interesuje się historią. Dzieje tego miasta sięgają połowy X wieku, a jego wyjątkowość polega m.in. na malowniczym położeniu nad Dunajem oraz sporą ilością cennych zabytków. Tu, na terenie pierwszej węgierskiej stolicy, można zobaczyć odrestaurowany zamek Arpadów oraz piękną kaplicę z XII wieku. Wyjątkowym obiektem jest też zamkowa bazylika, dzięki której Esztergom cieszy się mianem „węgierskiego Watykanu”.

Miejsce 3. Park Narodowy Aggtelek

Park Narodowy Aggtelek to jedna z ważniejszych atrakcji, jakimi miłośników przyrody mogą oczarować Węgry. Park ten rozciąga się na pograniczu Węgier oraz Słowacji, a jego dumą są piękne formy krasowe. Wycieczki w takiej scenerii mogą zrobić na wielu osobach wielkie wrażenie, a wizyta w tutejszych jaskiniach może się dla wielu z nas okazać rewelacyjną przygodą – szczególnie, jeśli postanowimy zwiedzić jaskinię Baradla.

Miejsce 2. Balaton

Wypoczynek nad Balatonem to idealna propozycja dla każdego, kto chce skorzystać z relaksu nad wodą. „Węgierskie morze” to piękne widoki i popularne letniska, to również szeroka oferta uprawiania sportów wodnych i spędzania czasu na lądzie w ciekawy sposób. Siofok, Balatonfoldvar oraz Keszthely to najmodniejsze kurorty w tej części kraju, a wczasy spędzone na ich terenie każdemu z nas mogą dostarczyć niezapomnianych wrażeń.

Miejsce 1. Budapeszt

Budapeszt to piękne widoki na dolinę Dunaju, wyjątkowa atmosfera oraz cenne zabytki, obok których nie można przejść obojętnie. Węgierska stolica zachwyca pięknym zamkiem oraz okazałym gmachem Parlemantu, malowniczymi mostami i kamienicami, które urzekają swymi elewacjami. Zabytkowe baseny, piękne parki i tętniące życiem deptaki – oto atrakcje, dzięki którym wycieczki po Budapeszcie każdemu z nas sprawią wiele radości.

Poznaj także miasto Eger.

Węgry to kraj wyjątkowy, na trenie którego nudzić się nie można. Tu każdy z nas będzie mógł w przyjemny sposób spędzić wolny czas, nacieszyć się widokiem wspaniałych zabytków oraz podziwiać panorami, które na długo zapiszą się w naszej pamięci.