Stolica Węgier ma się czym pochwalić, a wycieczki po jej terenie dla wielu z nas przemienią się w wyjątkową lekcję historii. Jakie atrakcje zasługują na szczególne wyróżnienie w Budapeszcie? Na jakich obiektach warto się skupić?

Wzgórze Zamkowe

Większość osób właśnie od tego miejsca zaczyna zwiedzanie Budapesztu. Nic w tym dziwnego. Na Wzgórzu Zamkowym nie brak atrakcji i pięknych widoków. Dumą tego miejsca jest Zamek Królewski, w którego murach mieszczą się m.in. tak ważne instytucje, jak: Węgierska Galeria Narodowa, Biblioteka Narodowa czy Muzeum Historii Budapesztu. I im warto poświęcić swój czas.

Gmach Parlamentu

Gmach Parlamentu w Budapeszcie zalicza się do największych i najpiękniejszych budowli tego typu w Europie. Jego charakterystyczna sylwetka już z daleka przyciąga uwagę, kuszą też piękne wnętrza, udostępniane turystom o określonych porach dnia. Ta budowla może się też pochwalić korzystną lokalizacją nad Dunajem, a z jej okien roztaczają się piękne widoki na Wzgórze Zamkowe.

Wielka Synagoga

Przedwojenny Budapeszt był tętniącym życiem miastem, w którym istotną rolę odgrywała społeczność żydowska. Do dziś przypomina o nich Wielka Synagoga z połowy XIX wieku. Jest to największa, a zarazem najpiękniejsza synagoga w Europie, warto zatem w trakcie wycieczki po  Budapeszcie poświęcić jej nieco więcej uwagi.

Jeżeli lubisz zwiedzać świat, koniecznie zapoznaj się z niesamowitymi atrakcjami Egiptu.

Góra Gellerta

Z Góry Gellerta roztacza się  niezapomniany widok na Budapeszt, warto zatem odwiedzić i to miejsce. Dawniej wierzono, iż na górze tej odbywają się sabaty czarownic. Dziś jest to jedna z turystycznych wizytówek miasta, znana .in. z charakterystycznego Pomnika Wolności oraz Cytadeli z XIX wieku.

Zwiedzanie Budapesztu to wspaniała przygoda, na którą warto postawić. Jak zaplanować wyprawę do tego miasta? Można samodzielnie znaleźć tanie noclegi w rejonie Budapesztu, można skorzystać z udziału w zorganizowanej imprezie. Znane biura podróży coraz chętniej uwzględniają ten kierunek w swych ofertach, zatem każdy z nas ma szansę na to, by zapoznać się z najcenniejszymi skarbami węgierskiej stolicy.