Szentendre to jedno z ciekawszych miejsc w rejonie Budapesztu, któremu w czasie wycieczki po Węgrzech z pewnością warto poświęcić nieco więcej uwagi. Dlaczego? Bo to miasto artystów, które przyciąga i ciekawą historią, i wspaniałym klimatem.

Jakie atrakcje czekają tu na gości?

Szentendre jest jednym z ciekawszych miast w pobliżu Budapesztu, a jego wielkim walorem jest położenie w zakolu Dunaju. Dunaj sam w sobie jest interesujący, co potwierdza artykuł na www.TurystykaInfo.pl. Dzięki temu Szentendre staje się atrakcyjnym miejscem wypoczynku dla tych osób, które stawiają na piękne widoki. Nie brak tu również cennych zabytków, dzięki którym można lepiej poznać dzieje tego miasta. Wiadomo, że już w czasach rzymskich istniał tu obronny obóz, który przetrwał do IV wieku. W późniejszym okresie bardzo ważną rolę odgrywali tu osadnicy serbscy, szukający w tej części Europy bezpiecznego schronienia przed Turkami.

Szentendre dzisiaj

Dziś Szentendre jest jednym z ciekawszych ośrodków turystycznych, jakimi mogą się pochwalić Węgry, przy czym jego najcenniejszych skarbem są liczne galerie oraz placówki muzealne. W pewnością warto zwiedzić tutejsze Muzeum Ferenczyego oraz Muzeum Marcepanu, warto też zajrzeć do domu artystów ludowych. Miasteczko to może się również pochwalić ciekawymi zabytkami sakralnymi, w gronie których miejsce szczególne zajmuje barokowa Cerkiew Zwiastowania. Niewielka synagoga, ciekawy kościół parafialny oraz spory skansen, na terenie którego zgromadzono wiele cennych zabytków dawnej architektury – oto kolejne powody, dla których w trakcie wycieczki po okolicach węgierskiej stolicy warto zajrzeć do miasteczka Szentendre.