Pandemia COVID – 19 wstrząsnęła całym światem.

Zmusiło to nas do przygotowania się do życia w nowej rzeczywistości pełnej restrykcji i poczucia zagorzenia. Wakacje nie muszą być zmarnowane. Co możemy zrobić, żeby zaplanować naprawdę udany urlop? Jakie kierunki wybrać i czy podróż poza granice kraju jest bezpieczna? Przedstawimy Państwu kilka propozycji wyjazdów wakacyjnych, gdzie zachorowania są statystycznie niewielkie.

Statystyki zachorowań

Decydując się na wakacje w kraju musimy wziąć pod uwagę statystykę zachorowań w poszczególnych województwach. Najmniejszą liczbą zachorowań cieszy się województwo warmińsko – mazurskie (343 potwierdzone przypadki), następnie województwa zachodniopomorskie (703) oraz kujawsko – pomorskie (755). Jeśli chodzi o rejony górskie tutaj najlepiej wypada województwo podkarpackie (1200) oraz dolnośląskie (3200).
Wielu z nas marzy o tym, żeby wyjechać na wakacje za granicę. Nie ma się co dziwić z tego względu, że ceny w obecnym okresie są konkurencyjne. Nie musimy jednak rezygnować w podróży po świecie. Dostępne są kierunki, gdzie liczba zachorowań jest na naprawdę niskim poziomie. Poniżej najbezpieczniejsze kierunki podróży:
Grecja (obecnie 5 000 potwierdzonych przypadków), Albania (5 600), Bułgaria (12 000), Cypr (1 150), Chorwacja (5 300), Tunezja (1 500), Malta (890), Dania (14 000). Aktualną mapę zachorowań możesz sprawdzić np. na stronie www.zwrotnikraka.pl. Pamiętaj również aby przestrzegać wymogów sanitarnych wprowadzonych w poszczególnych krajach.

Poznaj historię współpracy gospodarczej Polski i Węgier w ramach Grupy Wyszehradzkiej.

Pełna lista krajów, w których Polacy mogą spędzić urlop:

Albania, Austria, Belgia, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Chorwacja, Czarnogóra, Cypr, Czechy, Dania, Egipt, Francja, Grecja, Gruzja, Hiszpania, Holandia, Malta, Mołdawia, Norwegia, Niemcy, Portugalia, Rosja, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Tunezja, Turcja, Węgry, Wielka Brytania, Włochy.