Szetendre jest jednym z najciekawszych miasteczek, jakimi mogą nas oczarować Węgry. Kto w czasie wycieczki po tym kraju trafi do Szetendre, ten z pewnością nie będzie żałować spędzonego tu czasu. Jakie atrakcje czekają tu na gości? Dlaczego biura podróży tak wiele uwagi poświęcają tej miejscowości?

Kilka słów o Szetendre

Szetendre jest miejscowością, której warto poświęcić swój czas z kilku względów. Węgry mogą się tu pochwalić przede wszystkim wspaniałym klimatem oraz atmosferą, dzięki której pobyt w tym miejscu staje się przyjemnym doświadczeniem dla każdego miłośnika podróży. Czekają tu również ciekawe zabytki architektury, którym w czasie wycieczki po tej części kraju z pewnością warto się uważniej przyjrzeć. Tu, w północnej części Węgier, zachwycić mogą takie atrakcje, jak barokowa cerkiew czy ruiny rzymskiego obozu.

Miasto to kusi również słynną Cerkwią Belgradzką, w której wnętrzu znajduje się piękny ikonostas z końca XVIII wieku. Muzeum Wsi Szentendre oraz najstarszy zegar słoneczny w tym kraju – oto kolejne atrakcje, którymi może się pochwalić to miasto. Biura podróży podkreślają jednak, że miejscowość ta może się pochwalić również wyjątkowymi placówkami muzealnymi.

Które z muzeów warto odwiedzić?

Wielu niezapomnianych wrażeń może dostarczyć turystom wizyta w tutejszym Muzeum Wina, z kolei na miłośników sztuki sakralnej czeka Muzeum Prawosławnej Sztuki Sakralnej z cenna kolekcją zabytkowych ikon. Dumą miasta jest jednak inna placówka muzealna. To jedyne na świecie Muzeum Marcepanu, przy którym mieści się również sklep z artystycznymi wyrobami z marcepanu. Wizyta w tym miejscu to wspaniała przygoda- nie tylko dla łasuchów, dla i dla tych turystów, dla których Węgry to kraina pełna wyjątkowych atrakcji i niezwykłych zabytków.

Węgry mają wiele do zaoferowania pod względem turystycznym. Szentendre są tego znakomitym przykładem. Jednak piękne miejsca znajdziemy również w Polsce. I to nawet w miastach, których byśmy nigdy o to nie podejrzewali. Za przykład może posłużyć Płock i jego atrakcje turystyczne. Na stronie PłockInfo przeczytasz o zabytkach i atrakcjach turystycznych Płocka. Niejeden czytelnik może być zaskoczony możliwościami turystycznymi w tym pięknym polskim mieście.